بایگانی نویسنده: هوشنگ مدثر ایوبی

کارگران صنعت نفت آمریکا، بزرگترین اعتصاب کارگری را براه می‌اندازند

به دنبال شکست مذاکرات اتحادیه‌های کارگری آمریکا برای تغییر در میزان حقوق و بهبود شرایط کاری،‌ کارگران شرکت‌های نفتی بزرگترین اعتصاب کارگری از سال ۱۹۸۰ را براه می‌اندازند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال اختلافات بر سر میزان دستمزد، ‌کارگران شرکت‌های نفتی در آمریکا اقدام به برگزاری بزرگترین اعتصاب کارگری در این کشور از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون ... بیشتر بخوانید »

محاکمه رئیس سابق صندوق بین المللی پول به جرم فساد اخلاقی

دومینیک استراوس کاهن، رئیس سابق صندوق بین المللی پول، بار دیگر به جرم مشارکت در شبکه های فساد اخلاقی در فرانسه محاکمه می‌شود. به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، دومینیک استراوس کاهن، رئیس سابق صندوق بین المللی پول به جرم فساد اخلاقی در فرانسه محاکمه خواهد شد. وی که ۴ سال پیش نیز به جرم اقدام به تجاوز ... بیشتر بخوانید »

افغانستان هرگز مانع جریان آب‌ها نشده است

خبرگزاری فارس ؛سفیر افغانستان گفت: افغانستان هرگز مانع جریان آب‌ها نشده چراکه خود افغانستان هنوز از آب‌های خود آنطور که باید استفاده نکرده است. به گزارش فارس ،از زابل، احمد نور صبح امروز در مراسم روز جهانی تالاب‌ها در دانشگاه زابل با بیان اینکه ۲ کشور ایران و افغانستان هم‌ریشه و هم‌پیشینه و مکمل هم هستند و چالش‌ها و منافع ... بیشتر بخوانید »

ادعای جدید داعش: ۱۰ هزار نیرو در افغانستان و پاکستان داریم

    خبرگزاری فارس ؛نماینده داعش در پاکستان مدعی شد که این گروه با استخدام بیش از ۱۰ هزار شبه نظامی از افغانستان و پاکستان و برپایی کمپ‌های آموزشی به ویژه در مناطق مرزی دو کشور در تلاش است قدرت خود را افزایش دهد.  در اسلام‌آباد، مفتی حسن سواتی نماینده داعش در پاکستان  شب گذشته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ... بیشتر بخوانید »

شکایت زنان از تبعیض در دوایر دولتی ننگرهار

صدای امریکا /آشنا:شماری از زنان کارمند در ولایت ننگرهار همکاران مرد شان را به برخورد تبعیض آمیز و زشت با زنان متهم کرده می گویند که کارمندان مرد مانع پیشرفت آنان در ادارات می شوند. بر علاوۀ ادارات معارف و صحت، بیش از ۲۰۰ زن در دوایر دولتی ولایت ننگرهار در بخش های مختلف کار می کند. حبيبه کاکر عضوشوراى ... بیشتر بخوانید »

دولت مصر مانع انتشار مدارک سرکوب تظاهرات می شود

گروه حقوق بشری عفو بین الملل روز یکشنبه مقام های دولت مصر را به ترساندن شاهدان عملیات سرکوبگرانه هفته پیش نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان به منظور از بین بردن مدارک کشتار ده ها تن، متهم کرد. به نقل خبرگزاری رشد؛ به نقل از اسوشیتدپرس، این گروه مستقر در لندن افزود: نیروهای امنیتی در جریان حمله به تظاهرات ۳ روزه هفته پیش ... بیشتر بخوانید »

طرح قانون برگزاری مراسم عروسی با اکثریت آراء از سوی مجلس نمایندگان به تصویب رسید.

طرح قانون برگزاری مراسم عروسی با اکثریت آراء از سوی مجلس نمایندگان به تصویب رسید.به نقل از خبرگزاری رشد؛ قانون برگزاری مراسم عروسی، تمام مسایل مربوط به مراسم عروسی را تنظیم کرده و در صورت تنفیذ آن، از مصارف گزاف و عنعنات ناپسند در عروسی ها جلوگیری می شود. در همین حال محمد عبده رییس کمیسیون عدلی و قضایی مجلس نمایندگان ... بیشتر بخوانید »

جایگاه کرامت انسانی در قانون اساسی افغانستان

هوشنگ مدثر ایوبی بدون تردید، اعتلای کرامت انسانی و پاسداری از آن در قانون اساسی جدید افغانستان، می تواند از اولویت های دولت پس از چند دهه جنگ به شمار رود. افغانستان در چند دهه گذشته جنگ های داخلی و خارجی بسیاری را تجربه کرده است و این جنگ ها سبب جفاهای زیادی در حق ملت و مردم این سرزمین ... بیشتر بخوانید »

افغانستان ۲ سال بعد نیاز به واردات میوه نخواهد داشت

فارسی رو: احمد فهیم جباری؛ مسوول پروژه ملی باغذاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان در زون شمال، می گوید که این کشور ۲ سال بعد نیاز به واردات میوه نخواهد داشت. به گفته وی، در افغانستان باغداری وسعت پیدا کرده و به زودی سردخانه ها هم فعال خواهند شد، لذا افغانستان دیگر نیازی به وارد کردن میوه از خارج ندارد. ... بیشتر بخوانید »

اوباما: ماموریت ما در افغانستان مسوؤلانه پایان یافت

منبع”صدای امریکا/آشنا” رئیس جمهور ایالات متحده ختم رسمی ماموریت نظامی ناتو در افغانستان را یک نقطۀ عطف برای کشورش خوانده گفت که طولانی ترین ماموریت نظامی در تاریخ امریکا، مسؤولانه پایان میآبد. قوماندانی نیروهای مساعدت امنیتی بین المللی یا آیساف، روز یکشنبه ماموریت جدید خود را که از اول ماه جنوری سال ۲۰۱۵ آغاز می شود، به گونه رسمی اعلام ... بیشتر بخوانید »