افغانستان

داعش ۳ کشاورز را در غور کشتند

داعش ۳ کشاورز را در ولایت غور به گلوله بستند. مقام‌های امنیتی در غور می‌گویند، این رویداد روز گذشته در منطقۀ مرغاب در شمال شهر فیروزکوه مرکز این ولایت رخ داده است.  اقبال نظامی، سخنگوی فرماندهی پولیس غور به سلام‌وطندار می‌گوید، داعش این ۳ تن را هنگامی به گلوله بستند که از سرکار به سوی خانه‌های‌شان می‌رفتند. به گفتۀ او، ... بیشتر بخوانید »

بازی جدید با نقش آفرینی بانوی اول

حکومت وحدت ملی از ابتدای سنگ تهداب با مشکل و چالش روبرو بود و با گذشت بیش از دو سال از حیات این حکومت، مشکلات ابتدایی همچنان پابرجاست و در کنار آنها مشکلات عمده دیگری نیز رونما شده است. اختلافات عمده بین رهبران حکومت (رئیس جمهور غنی و داکتر عبدالله رئیس اجرائیه) و ادعای سهم مساویانه در حکومت و مشکلات ... بیشتر بخوانید »

جوانان کابل در «جاده انتحار» گل پاشیدند

فعالان مدنی به پیشواز روز جهانی صلح، جاده‌هایی را که پیش از این شاهد بیشترین حمله انتحاری بود، گل پاشیدند و از طرف‌های درگیر خواستند تا به خواست انسانی صلح لبیک گویند. این راهپیمایی به ابتکار نهاد فرهنگی خاطره ‌آفرینان راه ‌اندازی شد و دختران و پسران تفنگ‌ها و تفنگچه‌ها را در قفس‌ها به بند کشیدند. آن‌ها در یک برنامه ... بیشتر بخوانید »

مردان تفنگ دارناشناس یک پولیس زن را درولایت پروان تیر باران کردند

مقام های محلی می گویند که افراد مسلح ناشناس یک پولیس زن را در ولایت پروان، تیر باران کردند. به نقل از خبرگزاری رشد، محمدزمان مموزی، فرمانده پولیس پروان این رویداد را تأیید می کند ومی گوید که این پولیس زن زرغونه نام داشت و مردان تفنگ دارناشناس این پولیس زن را روز جمعه در ولسوالی جبل السراج این ولایت هنگامی ... بیشتر بخوانید »

طالبان به خانه یک قوماندان پولیس محلی در بدخشان حمله کردند

گروه طالبان شب گذشته بر منزل حبیب الله قومندان پولیس محلی در ولسوالی وردوج بدخشان حمله کردند. مقام‌های محلی در بدخشان حمله طالبان را به خانه قومندان پولیس محلی را در این ولایت تایید کرد. نوید فروتن، سخنگوی والی بدخشان به خبرگزاری افق گفته است: “طالبان مسلح نیمه شب گذشته به خانه حبیب الله قومندان پولیس محلی ولسوالی وردوج حمله ... بیشتر بخوانید »

امضای پنج توافق‌نامه و یادداشت تفاهم میان ترکمنستان و افغانستان

پنج توافق‌نامه و یادداشت تفاهم در بخش‌های مبارزه با پول‌شویی و توسعۀ همکاری‌های بیشتر در بخش‌های ورزش، علم و تکنالوژی، تجارت و اقتصاد میان مقام‌های ترکمنستان و افغانستان به امضا رسید. به نقل از سلام وطندار قربانعلی بیردی محمدف، رییس جمهور ترکمنستان در نشستی خبری با رییس جمهور غنی امروز (پنج‌شنبه) گفت که کشورش آمادۀ همکاری‌های بیشتر با افغانستان است. ... بیشتر بخوانید »

حمله انتحاری در یک منطقه مزدحم کابل ۵ کشته و ۳۵ زخمی برجا گذاشت

یک بمب گذار انتحاری موتر مملو از مواد منفجره خود را پس از چاشت امروز در یکی از مناطق مزدحم کابل و در نزدیکی یک بیمارستان خصوصی منفجر کرد. به نقل از خبرگزاری بخدی ، عبیدالله کریمی، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به خبرگزاری بخدی گفت براثر این حمله انتحاری ۵ نفر کشته و دستکم ۳۵ نفر دیگر زخمی شده اند. ... بیشتر بخوانید »

هدف حملۀ مخالفان مسلح در بدخشان احمد ضیا مسعود نبوده است

مسؤولان در ولایت بدخشان حملۀ مخالفان مسلح دولت بالای احمدضیاء مسعود را رد می‌کنند. به نقل از خامه پرس ؛ احمد ضیا مسعود، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب برای بازدید از ولایت جرم بدخشان رفته‌است. گزارش‌هایی به نشر رسید که اقای مسعود در ولسوالی جرم بدخشان آماج راکت مخالفان مسلح دولت قرار گرفته‌است. یک مقام ... بیشتر بخوانید »

دادستانی کل: پرونده عاملان قتل فرخنده به دادگاه عالی فرستاده شد

 دادستانی کل افغانستان اعلام کرده که پرونده متهمان قتل فرخنده به گونه دقیق پیگیری و بررسی شده و به گفته مسوولان، این پرونده امروز به دادگاه عالی کشور فرستاده شده است. بصیر عزیزی، سخنگوی دادستانی کل بعد از ظهر امروز (یک‌شنبه) در نشست خبری در کابل گفت: “پرونده عاملان قتل بانو فرخنده در دادستانی تکمیل شده و ساعت ۱ بعد ... بیشتر بخوانید »

غنی با چندین ساعت تاخیر به هند سفر کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با چندین ساعت تاخیر سفر رسمی سه روزه اش را به هند آغاز کرد، این سفر بنا به دعوت نرندرا مودی صدر اعظم هند صورت می گیرد. به نقل از آشنا ،فرمانده نیرو های ناتو در افغانستان گفته است که دلیل تاخیر سفر آقای غنی به هند، درگیری شدید میان جنگجویان طالب و نیرو ... بیشتر بخوانید »