اسلامیات

قطر: حمله به مسجد الحرام تمسخر به احساسات مسلمان بود

وزارت امور خارجه قطر حمله تروریستی به مسجد الحرام که توسط نیروهای عربستان خنثی شد را به تمسخر گرفتن احساسات میلیون ها مسلمان عنوان کرد. به گزارش اسپوتنیک، نیروهای امنیتی عربستان سعودی شب گذشته یک تروریست انتحاری را در مسجد الحرام بازداشت کردند. این تروریست در یک ساختمان مسکونی محاصره شده و پس از شلیک از سوی نیروهای امنیتی منفجر ... بیشتر بخوانید »

معرفت و تربیت

اصلاح آنلاین ؛تقابل سنت و تجدد از مهمترین ممیزه های جامعه ای امروز ماست. این امر سبب شده است تا دگر پذیری و احترام به نگرش های متفاوت را که از ویژگی های جوامع توسعه یافته است، با چالش های فراوانی رو برو سازد. گذر از این گردنه تلاش فراوان و برنامه ریزی دقیق و آگاهی و تربیت نسل ها ... بیشتر بخوانید »

مردم را متوجه کنید که خیرخواه‌شان هستید

هرچه که قلب‌های‌تان مملو از محبت و خیرخواهی به دیگران باشد و چه‌قدر که در مهارت‌هایتان در تعامل با آنان صادق باشید و مردم از جانب شما احساس محبت کنند، آنگاه محبوبیت و قبولیت آنان نسبت به شما بیشتر می‌شود. معاینه خانه یک خانم داکتر مراجعه‌کنندگان زیادی داشت و زنان بیمار بسیار علاقمند بودند تا همیشه به معاینه خانه او ... بیشتر بخوانید »

عفو و گذشت

نوشته: محمد ابراهیم یوسفی منبع”اصلاح آنلاین” عفو و گذشت یکی از خصلت های حمیده ی است که مورد تمجید دین مبین اسلام قرار گرفته و الله متعال در چندین جای از قرآن کریم از عفو و گذشت به عنوان یکی خصوصیات ویژه مومنان یاد نموده تا با رعایت نمودن این خصوصیت نیک انسان به درجه ی کمال خلقت خویش را ... بیشتر بخوانید »

شماری از دانشجویان دانشگاه کابل و برخی دیگر از دانشگاه های کشور، در واکنش به نشر یک مقاله در روزنامه افغانستان اکسپرس، که محتوای آن ضد دینی خوانده شده، امروز (شنبه) تظاهرات کردند. به نقل از خبر گزاری بخدی ؛ متعرضان می گویند که در این مقاله “تعرض های بی باکانه و گستاخانه” علیه پیامبر اسلام صورت گرفته و این ... بیشتر بخوانید »

سی تن از حافظان قرآن در هرات مورد تقدیر قرار گرفتند

به نقل از خبرگزاری جمهور ؛ همایشی به هدف ترویج وحدت اسلامی و گرامیداشت از ۳۰ تن از حافظان قرآن ولایت هرات با حضور علمای اهل سنت و تشیع، برگزار شد. برگزار کنندگان این برنامه قرآنی میگویند که کتاب آسمانی قرآن، بهترین وسیله برای استحکام و ثبات وحدت می باشد که به همین خاطر علما و حافظان هرات دور هم ... بیشتر بخوانید »

نقش مسجد و جماعت در زندگی برادر مسلمان

نوشته: د.عبدالرحمن البر ترجمه: عبدالخالق احسان جماعت در مساجد، نماد هدایت و اصلاح الله متعال می فرماید:‌ ﴿إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلاَّ اللَّهَ فَعَسَى أُوْلَئِكَ أَنْ يَكُونُوا مِنْ الْمُهْتَدِينَ﴾. توبه/ ۱۸ – تنها كسي حق دارد مساجد خدا را ( با تعمير يا عبادت ) آبادان سازد كه به ... بیشتر بخوانید »

فرهنگ غربی زن و تاثیرات آن

داکتر اسامه یحیی کارشناس اجتماعی و خانوادگی به این باور است که فرهنگ غربی زن را از طبیعت وسرشتش (خصوصیات زنانگی او) بیرون نموده است. این وضعیت از به وجود آمدن مساوات زن با مرد در اجرای وظایف بوجود آمده است؛ چون در غرب زشت می نماید که زن بدون وظیفه بماند. آنها این سخن خداوند را که می فرماید: ... بیشتر بخوانید »

گفته های پیرامون اصطلاح دعوت

دعوت در لغت : دعوت درلغت به معناي قسم نمودن وخواستن کسي به مهماني ميباشد اين کلمه مصدر فعل (دعا) ميباشد عربها ميگويند : (دعا ، يدعو ، دعوة) همچنان (دعوة) اسم مره نيز ميباشد ، که تعداد يک کاري را نشان ميدهد مثل جلسة عربها ميگويند ، جلست جلسة او جلستين اوثلاث جلسات ، من يک جلسه ، يا ... بیشتر بخوانید »

امور کمکی در راه اصلاح خودی

کسی که خواهان پیمودن راه تزکیه و اصلاح باشد، قبل ازهمه باید خود را در یک فضای مناسب قرار داده تا او را بیاد مرگ و آخرت بیاندازد. باید خود را به فرمان برداری از الله متعال و عبادتش عادت دهد، به تلاوت روزمرۀ یک جزء قرآن التزام ورزیده، نمازهای پنجگانۀ خود را با جماعت در مسجد ادا نماید، به ... بیشتر بخوانید »