حقوق بشر

فرمان در مورد عفو و تخفیف مجازات به مناسبت عید

فرمان جلالتماب ريس جمهوربه مناسبت عيدسعيد فطر! به تأسی از حکم مندرج جزء (۱۸) مادۀ شصت وچهارم قانون اساسی افغانستان، به مناسبت حلول عید سعید فطر، تخفیف و عفو مجازات حجز و حبس محکومین اعم از (ملکی و نظامی) را که به حکم قطعی و نهائی محاکم، محکوم گردیده‌اند، حسب ذیل منظور می‌نمایم عفو و تخفیف مجازات محجوزین مادۀ اول: ... بیشتر بخوانید »

یک دختر١٤ ساله مورد تجاوزجنسى گروهى قرارگرفت

در ولسوالى دره صوف بالاى سمنگان، يک زن حلق آويز شده و يک دختر چهارده ساله، مورد تجاوز گروهى جنسى قرار گرفته است. به نقل از  رشد؛ احمدعلى حسنى ولسوال دره صوف بالا به رسانه ها گفت که دختر يادشده، شب جمعه گذشته در قريه “خوال” اين ولسوالى، مورد تجاوزجنسى گروهى قرار گرفته است. به گفته او، اين دختر گفته ... بیشتر بخوانید »

دادستانی کل: پرونده عاملان قتل فرخنده به دادگاه عالی فرستاده شد

 دادستانی کل افغانستان اعلام کرده که پرونده متهمان قتل فرخنده به گونه دقیق پیگیری و بررسی شده و به گفته مسوولان، این پرونده امروز به دادگاه عالی کشور فرستاده شده است. بصیر عزیزی، سخنگوی دادستانی کل بعد از ظهر امروز (یک‌شنبه) در نشست خبری در کابل گفت: “پرونده عاملان قتل بانو فرخنده در دادستانی تکمیل شده و ساعت ۱ بعد ... بیشتر بخوانید »

کشف جسد یک زن در ولایت بادغیس

سمونوال محمد قیوم انگار، آمر امنیت قوماندانی امنیه بادغیس می‌گوید که جسد این زن جوان در نخست از سوی مردم محل کشف شد که آنان این موضوع را با پولیس درمیان گذاشتند. او گفت که تا هنوز هویت این زن و چگونگی به قتل رسیدن او مشخص نشده اما او می‌گوید که جسد این زن پوسیده شده و قابل شناسایی ... بیشتر بخوانید »

تجاوز جنسی به یک پسر پنج ساله در ولایت جوزجان

محمد رحیم؛ آمر کشف جرایم جنایی پولیس جوزجان واقع در شمال افغانستان از تجاوز جنسی به یک پسر پنج ساله در این ولایت خبر داد. او گفت: این حادثه در روستای میرویس مینه ولایت جوزجان رخ داده است. طبق گفته های وی کسی که به این ۵ ساله تجاوز کرده یک مرد جوان بوده و در همسایگی این کودک زندگی ... بیشتر بخوانید »

تجاوز جنسی یک برادر بالای خواهرش در جوزجان

خامه پرس ، مقام‌های امنیتی در ولایت جوزجان از تجاوز یک برادر ۲۰ساله بالای خواهر ۲۲ساله‌اش خبر می‌دهند. عبدالجمیل ولی‌زاده، مدیر مبارزه با جرایم جنایی جوزجان با تایید این روی‌داد می‌گوید که این خانم دوشب‌پیش مورد تجاوز جنسی برادرش قرار گرفته‌است. بر بنیاد این گزارش، این خانم فرزانه نام دارد و سه‌سال‌پیش به خاطر خشونت‌های خانه‌واده‌گی از شوهرش طلاق گرفته ... بیشتر بخوانید »

تجاوز بر کودک ۴ساله در هلمند

یک دختر چهارساله در شهر لشکرگاه ولایت هلمند از سوی از افراد ناشناس مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. به نقل از خامه پرس ؛ گزارش‌ها می‌رسانند که بالای این کودک در منطقۀ شهید غلطان شهر لشکرگاه، در نزدیکی فرمان‌دهی پولیس تجاوز صورت گرفته‌است. تا کنون پولیس هلمند به گونۀ رسمی در این مورد اظهار نظر نکرده‌است. اما بشیر احمد شاکر، ... بیشتر بخوانید »

تجاوز جنسی بر یک دختر پنج ساله در بلخ

مقامات در ولایت بلخ از تجاوز یک مرد نوزده ساله بر یک دختر پنج ساله در این ولایت خبر می دهند. به نقل از  خبرگزاری رشد؛ سراج الدین عابد ولسوال شولگره ولایت بلخ می گوید که وضعیت صحی این دختر پنج ساله خوب است. وی می افزاید که این رویداد دو روز قبل در قریه مهاجر قشلاق رخ داده و ... بیشتر بخوانید »

جسد یک زن ۲۲ ساله در فاریاب پیدا شد

مقامات در ولایت فاریاب از پیدا شدن جسد یک زن پس از سه روز مفقودی در این ولایت خبر می دهند. به نقل از خبرگزاری رشد؛ سید مسعود یعقوبی سخنگوی پولیس فاریاب می گوید که جسد این دانشجویی ۲۲ ساله که توخته نام داشت، پس از سه روز مفقودی از قبرستان ناحیه هفتم شهر میمنه پیدا شد. وی می افزاید ... بیشتر بخوانید »

جسد یک دختر سه ساله در کندهار پیدا شد

جسد یک دختر سه ساله در در منطقۀ کاریز شیرعلی ولسوالی میوند ولایت کندهار روز پنج شنبه توسط پولیس پیدا شد . تا اکنون علت و انگیزه این رویداد معلوم نیست ، پولیس گفته است که تحقیات در این مورد جریان دارد. این در حالیست که خشونت علیه زنان و اطفال در این اواخر بیشتر گردیده است. انتهای پیام/ بیشتر بخوانید »