صحت و سلامتی

کدام مردم بیشتر از همه عمر میکنند؟

گزارش تازه یک نهاد دولتی در استرالیا می‌گوید شهروندان این کشور بیشتر از مردم سایر ملل عمر می‌کنند. موسسه تندرستی و سلامتی استرالیا در این گزارش گفته است استرالیایی‌ها بیش از قبل تحصیل‌کرده هستند اما شمار کمتری از آنها در خانه‌های خود زندگی می‌کنند. به نقل از رشد؛ بر اساس این گزارش که هر دوسال از سوی دولت منتشر می‌شود ... بیشتر بخوانید »

آلودگی محیط زیست روزانه ده نفر قربانی می‌گیرد

با گذشت هر روز به ویژه در فصل زمستان، آلودگی هوا بیشتر می‌شود که سبب نگرانی مقامات دولتی شده است. به همین منظور امروز کمیسیون مستقل حقوق بشر و ریاست حفاظت از محیط زیست کنفرانس علمی را در کابل دایر کرد. محمد فرید حمیدی معاون کمیسیون حقوق بشر افغانستان در این کنفرانس گفت که بحث محیط زیست سالم بحث حیاتی ... بیشتر بخوانید »

‘ادویه جات بی کیفیت و تاریخ گذشته در افغانستان صحت مردم را با خطر مواجه کرده است’

به نقل از خبر گزاری بخدی ؛ کمیته مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری اعلام کرده است که قاچاق ادویه جات در کشور اکنون به گونه سرسام آور جریان دارد. در گزارش تازه این کمیته گفته شده، ادویه جاتی که به شکل قاچاق وارد کشور می شود، کیفیت پائینی دارد و در این راستا نظارت دقیق صورت نمی ... بیشتر بخوانید »

پیوند قلب مُرده برای اولین بار در جهان

به نقل از رسانه ها ؛جراحان استرالیایی برای نخستین‌بار در جهان موفق شدند یک قلب مرده را به بدن یک بیمار پیوند بزنند.جراحان شفاخانه سنت وینسنت استرالیا برای نخستین بار در جهان یک قلب مرده را در سینه یک بیمار پیوند زدند. این اقدام شگفت‌انگیز جراحان استرالیایی می‌تواند شمار نجات‌یافتگان جراحی پیوند قلب را ۳۰ درصد افزایش دهد. از عمل ... بیشتر بخوانید »