سیاسی

عطامحمدنور خواستار تغییرات جدی در نهادهای امنیتی شد

  استرجنرال استاد عطا محمد نور والی بلخ در پیام که به مناسبت عید. سعید فطر داشت از تظاهرات اخیر حمایت کرده برخورد مسوولان حکومتی را غیر عادلانه خواند. همچنان آقای نور خواهان تغ بیشتر بخوانید »

چالش های انتخابات آینده

در کنار این، کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی نیز قریب به یک‌ماه پیش اعلام کرد که حکومت افغانستان برای برگزاری انتخابات با چالش‌های امنیتی و مالی رو به رو است. این کمیسیون هشدار داد که اگر این چالش‌ها رفع نشود، آنها قادر به برگزاری انتخابات نخواهد بود. به گفته این کمیسیون، در چنین وضعیتی اگر انتخابات برگزار هم شود، شفاف نخواهد ... بیشتر بخوانید »

شورای ملی احزاب اسلامی جهادی اعلام موجودیت کرد

حرکت جدید زیر نام«شورای ملی احزاب جهادی اسلامی» در افغانستان با حضور احزاب و گروه‌های پیشین جهادی در افغانستان اعلام موجودیت کرد. در مراسم گشایش شورای ملی احزاب جهادی شماری از چهره‌های بانفوذ سیاسی و جهادی به شمول صبغت‌الله مجددی، کریم خلیلی و احمدضیا مسعود حضور داشتند. به نقل از خبرگزاری رشد؛ صبغت الله مجددی، یکی از رهبران جهادی در ... بیشتر بخوانید »

عاکفی: متهمان به تقلب در انتخابات گذشته محاکمه نشده اند

شاه‌سلطان عاکفی، رییس کمیسیون اصلاحات انتخاباتی می‌گوید که در انتخابات‌ گذشته هیچ یک از کسانی که متهم به تقلب بوده اند، محاکمه نشده اند. ادعاهای مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، به تشکیل حکومت وحدت ملی در افغانستان انجامید. آقای عاکفی که امروز در نشست مشترک کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی با نماینده‌گان مجلس سنا صحبت می‌کرد، ... بیشتر بخوانید »

۵ كشور عضو ناتو از ادامه همكاري هايشان با حكومت افغانستان اطمينان دادند

سفیران کشورهای آمریکا، بريتانيا، ایتالیا، ترکیه و آلمان در چوکات ناتو که به ولایت هرات سفر نمودند، اعلام کردند که  کشورهای شان به تعهدات خود مبنی بر حمایت از دولت و مردم افغانستان ادامه خواهند داد. به نقل از کلید ، این هیات که متشکل از نمایندگان بلند رتبه کشورهای ناتو می باشد، روز گذشته در دیدار با مقامات محلی ... بیشتر بخوانید »

مجلس نمایندگان: رییس جمهور مطابق وعده خود در اعلام کابینه عمل نکرده است

خبرگزاری بخدی ،شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان مطابق وعده ای که به مردم و نمایندگان آنان در مجلس داده بود عمل نکرده و در معرفی کابینه توازن را در نظر نگرفته است. مولوی عبدالرحمان رحمانی، نماینده مردم در مجلس در جلسه امروز چهار شنبه گفت: “انتظاری که مردم افغانستان بعد از گذشت ... بیشتر بخوانید »

کرزی: حمایت از تروریزم، پرورش مار در آستین است

خبرگزاری بخدی ؛حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین کشور می گوید که کشورهای منطقه نباید از گروه های تروریستی حمایت کنند، به گفته کرزی حمایت از تروریزم مانند پرورش مار در آستین است. آقای کرزی در گفت و گو با روزنامه وال ستریت ژورنال گفته است: “از تروریزم به حیث ابزار برای رسیدن به اهداف استفاده نشود، زیرا تهدیدات این گروه ... بیشتر بخوانید »

انتصاب سفیر جدید روسیه در افغانستان

به نقل از فارسی رو؛ وزارت خارجه روسیه طی اعلامیه از تقرر “الکساندر منتسکی”  به عنوان سفیر جدید کشورشان در افغانستان خبر داده است.  این فرمان توسط رئیس جمهور کشور روسیه  به امضاء رسیده است.  الکاسندر منتسکی یکی از دیپلمات های برجسته کشور روسیه محسوب می شود. سفیر کشور روسیه در افغانستان تا مدتی قبل اندری اویتسیان بود. او ماه سپتامبر امسال توسط فرمان ... بیشتر بخوانید »

مراسم تحلیف وکلای شورای ولایتی جدید کابل برگزار شد

نامزدان برنده انتخابات سومین دور شورای ولایتی کابل سرانجام بعد از حدود هشت ماه امروز ( دوشنبه) در حضور سرپرست ولایت کابل مراسم تحلیف را برگزار کردند. به نقل از خبرگزاری رشد در این مراسم ۳۳ تن از نامزدان برنده شورای ولایتی کابل و برخی از وکلای دور قبل حضور داشتند. عبدالجبار تقوا؛ سرپرست ولایت کابل ضمن تبریکی به نامزدان ... بیشتر بخوانید »

ملافضل الرحمان، در بدل ده هزار کلدار هم فتوا صادر می کند

به نقل از خبرگزاری جمهور ؛ برخی سناتوران، در واکنش به سفر اشرف غنی به پاکستان می گویند که این سفر با یک رویکرد تازه دست آوردهای را برای کشور در پی خواهد داشت؛ اما برخی دیگر سناتوران می گویند که به دلیل عدم صداقت پاکستان در مسایل افغانستان، نباید این سفر انجام می شد. سناتوران همچنین، اظهارات مولانا فضل ... بیشتر بخوانید »