بین الملل

کتابخانه ملی بریتانیا از آرشیو کردن مدارکی درباره طالبان اجتناب کرد

کتابخانه ملی بریتانیا در لندن تصمیم گرفته است تا یک مجموعه بزرگ از اسناد و مدارک مربوط به طالبان را برای دور نگهداشتن از دسترس مردم، در آرشیو خود ذخیره نکند. این کتابخانه دلیل آن را بیم از نقض قوانین ضد تروریسم بریتانیا عنوان کرده است. این مجموعه از اسناد و مدارک، که مرتبط به طالبان افغانستان است، شامل روزنامه‌ها ... بیشتر بخوانید »

تخریب مسجد برای ساخت قبرستان در بحرین!

در پی تصمیم مرکز موسوم به “اداره اوقاف جعفری” برای تبدیل مسجدی در بحرین به قبرستان، ائتلاف جوانان ۱۴ فبروری تاکید کرد که این مرکز جایگاهی بین مردم ندارد. ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فبروری بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: ملت بحرین تصمیمات اداره موسوم به اوقاف جعفری را نمی پذیرند چون آن را یکی از مراکز فاسد نظام آل ... بیشتر بخوانید »

محاکمه رئیس سابق صندوق بین المللی پول به جرم فساد اخلاقی

دومینیک استراوس کاهن، رئیس سابق صندوق بین المللی پول، بار دیگر به جرم مشارکت در شبکه های فساد اخلاقی در فرانسه محاکمه می‌شود. به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، دومینیک استراوس کاهن، رئیس سابق صندوق بین المللی پول به جرم فساد اخلاقی در فرانسه محاکمه خواهد شد. وی که ۴ سال پیش نیز به جرم اقدام به تجاوز ... بیشتر بخوانید »

دولت مصر مانع انتشار مدارک سرکوب تظاهرات می شود

گروه حقوق بشری عفو بین الملل روز یکشنبه مقام های دولت مصر را به ترساندن شاهدان عملیات سرکوبگرانه هفته پیش نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان به منظور از بین بردن مدارک کشتار ده ها تن، متهم کرد. به نقل خبرگزاری رشد؛ به نقل از اسوشیتدپرس، این گروه مستقر در لندن افزود: نیروهای امنیتی در جریان حمله به تظاهرات ۳ روزه هفته پیش ... بیشتر بخوانید »

اوباما: ماموریت ما در افغانستان مسوؤلانه پایان یافت

منبع”صدای امریکا/آشنا” رئیس جمهور ایالات متحده ختم رسمی ماموریت نظامی ناتو در افغانستان را یک نقطۀ عطف برای کشورش خوانده گفت که طولانی ترین ماموریت نظامی در تاریخ امریکا، مسؤولانه پایان میآبد. قوماندانی نیروهای مساعدت امنیتی بین المللی یا آیساف، روز یکشنبه ماموریت جدید خود را که از اول ماه جنوری سال ۲۰۱۵ آغاز می شود، به گونه رسمی اعلام ... بیشتر بخوانید »

بغداد در پی درخواست کمک از ناتو است

خبرگزاری رشد ، ناتو می گوید که بغداد قصد دارد از این نهاد امنیتی غربی درخواست کمک برای آموزش نیروهای امنیتی عراق را مطرح کند. به نقل از رویترز، ناتو در حالی این موضوع را مطرح می کند که نیروهای امنیتی عراق همچنان با مشکل حضور تروریست های داعش در این کشور روبه رو هستند. اوانا لانگسکو سخنگوی ناتو افزود: ... بیشتر بخوانید »

اوباما فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را به خویشتن داری فراخواند

به نقل از طلوع نیوز ؛ باراک اوباما ر ئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز سه شنبه حمله‌ی وحشتناک در یک کنیسه در بیت المقدس که در آن چهار تن به شمول سه شهروند امریکایی کشته شدند را محکوم کرد و از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خواست خویشتن دار باشند. اوباما در جمع خبرنگاران اظهارداشت: “ما می‌دانیم که دو حمله کننده ... بیشتر بخوانید »

کری: ما با افتخار با اسرائیل در ارتباط هستیم

جان کری وزیر خارجه امریکا در سخنرانی در نشریه فارین پالسی گفت: ما با افتخار با اسرائیل و بسیاری از کشورهای عرب مرتبط هستیم…این روابط ما را قدرتمندتر می‌کند. وی ادامه داد: تعامل عمیق ما در خاورمیانه یادآور این است که ما که هستیم، که این یعنی انزواگرا نیستیم. کری گفت: ما باید در خاورمیانه تعامل کنیم چرا که این ... بیشتر بخوانید »

اسراییل مانع ورود هیئت سازمان ملل برای بررسی جنگ غزه شد

اسراییل هیئت ویژۀ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای بررسی جنگ غزه را اجازه نداد تا به اسراییل وارد شود. به نقل از رسانه ها ،اسراییل روز گذشته اعلام کرد که حضور کمیسیو وابسته به شورای حقوق بشر سازمان ملل در بررسی جنگ غزه خصومت‌آمیز است و به این گروه اجازۀ داخل‌شده به خاک این کشور داده نخواهد شد. ... بیشتر بخوانید »

روسیه موشک اتمی در کریمیه مستقر می کند

فرمانده امریکایی نیروهای ناتو مدعی است که روسیه علاوه بر ارسال ستونی از تانک و نیروهای نظامی به شرق اوکراین، در حال استقرار موشک‌های هسته‌ای در شبه‌جزیره کریمیه است. به نقل از خبرگزاری رشد؛ جنرال فیلیپ بریدلاو که دیروز روسیه را به اعزام ستونی زرهی متشکل از تانک‌، تجهیزات نظامی و سرباز به شرق اوکراین متهم کرده بود، امروز چهارشنبه ... بیشتر بخوانید »