فرهنگ و هنر

فلــم هنــری هنــدی پی کی (PK) به تــوان ده هــا کتاب فلســفی ودیــن شــناسی

منبع: خاوران نوشته شده توسط عتیق الله ساکت تماشای فلم “پی کی” یادآور داستان حضرت ابراهیم درقرآن کریم است. تولید این فلم درپهنای هندوستان بزرگ آنهم درقلب ملیونها هندوهای بت پرست، مسیحیان وآیین های دیگر یادآور قیام حضرت ابراهیم بت شکن به تنهایی دربرابرمشرکین است. البته فلم نامبرده برعلاوهء تهاجمات وسیع برضد آیین بت پرستی اعم ازهندوییزم ومسیحیت ادیان دیگررا ... بیشتر بخوانید »

بیسوادی و فقر فرهنگی عامل بدبختی ما است!

به نقل از شبکه اطلاع رسانی افغانستان ؛ تعدادی از دانشجویان کشور در یک اقدام بی سابقه در کابل، با برپایی نمایشگاه خیابانی تحت عنوان “لحظه‎ای با کتاب”، شهروندان را به مطالعه کتاب تشویق کردند. این طرح به ابتکار تعدادی از دانشجویان و باهمکاری تعدادی از انجمن‎ها و کتابفروشی‎ها راه اندازی شده و هدف آن نهادینه کردن مطالعه در کشور ... بیشتر بخوانید »

نمایشگاه خطاطی ونقاشی ازسوی معلولان هرات برگذارشد!

به نقل از یادگار افغان ، نمایشگاه ی نقاشی وخطاطی تحت نام صلح ومعلولیت در ولایت هرات برگذار شد. مسئولین برگذاری این نمایشگاه می گویند هدف اصلی برگذاری این نمایشگاه به خاطرصلح بین مردم می باشد. علی افضلی که معلول میباشد برگذاری کننده ی این نمایشگاه است می گوید ۴۰ آثارهنری ازسوی معلولان ولایت هرات بخاطر صلح ومعلولیت دراین نمایشگاه ... بیشتر بخوانید »

خشونت علیه خبرنگار ان افزایش یافته است!

رئیس نهاد حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان(نی) گفت در سال روان ۷ خبرنگار کشته شده است که این نشان دهنده افزایش در خشونت علیه خبرنگاران است. صدیق الله توحیدی در نشست خبری امروز در کابل افزود در سال گذشته ۳ خبرنگار کشته شده بود. به نقل از خبرگزاری رشد، وی افزود در ۲ هفته گذشته ۱۸ خبرنگار مورد لت ... بیشتر بخوانید »

بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان خدمات در فیروزکوه برگزار شد

برای اولین بار، بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان خدمات در ولایت غور با استقبال هزاران تن از باشندگان آن ولایت برگزار گردید. این نمایشگاه دو روزه به هدف ایجاد روابط دو جانبه میان ملت و دولت، معرفی عرضه کنندگان خدمات برای مردم و ایجاد حس پاسخگویی نهادهای دولتی به مردم از سوی برنامه ثبات وزارت احیا و انکشاف دهات و اداره ... بیشتر بخوانید »

شهدای افغانستان که آغازگر جهاد بودند، بدون شک هویت اصلی این مردم می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری آوا، پنجمین سمینار بررسی مرزبانان اندیشه و تجلیل از ۵ هزار شهید سالهای ۵۷ و ۵۸ از طرف بنیاد تبلیغی و فرهنگی پیامبر اعظم امروز پنجشنبه در کابل برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی هادی؛ رئیس بنیاد تبلیغی و فرهنگی پیامبر اعظم دراین مراسم گفت: فلسفه آغاز جهاد مردم افغانستان، به نسل جوان تثبیت نشده است. آقای ... بیشتر بخوانید »

فراغت ۴۰ جوان از کارگاه آموزشی مدیریت و کمپیوتر در خوست

۴۵ تن از جوانان ولایت خوست پس از اشتراک در کارگاه آموزشی پنج‌ماهه مدیریت و کمپیوتر، سند فراغت به دست آوردند. به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ولایت خوست، این کارگاه آموزشی از سوی موسسه “ابرار” دایر شده بود. عبدالجبار نعیمی؛ سرپرست ولایت خوست گفت که در این کارگاه آموزشی، جوانان از ولسوالی‌هایی علیشیر، دومنده و ... بیشتر بخوانید »