بایگانی/آرشیو ماهانه: قوس ۱۳۹۳

۱۱۰نصیحت لقمان به فرزندش

گرد آورنده: رفیعی پور . ۱۱۰نصیحت لقمان به فرزندش ۱- فرزندم هیچكس و هیچ چیز را با خداوند شریك مكن! ۲- با پدر و مادرت بهترین رفتار را داشته باش! ۳- بدان كه هیچ چیز از خداوند پنهان نمی ماند! ۴- نماز را آنگونه كه شایسته است بپادار! ۵- اندرز و نصیحت دیگران را فراموش مكن! ۶- در مقابل پیش ... بیشتر بخوانید »

دانش:قانون اساسی طی دو سال آینده بازنگری خواهد شد

معاون دوم رئیس جمهور با اشاره به برخی کم و کاستی‌های موجود در قانون اساسی کشور گفت: قانون اساسی افغانستان طی دو سال آینده بازنگری خواهد شد. به نقل خبرگزاری رشد؛ سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در یک نشست تحقیقی در مورد قانون اساسی که توسط نهادی به نام واحد تحقیق ارزیابی افغانستان برگزار شده بود سخنرانی کرد. وی ... بیشتر بخوانید »

جسد یک دختر سه ساله در کندهار پیدا شد

جسد یک دختر سه ساله در در منطقۀ کاریز شیرعلی ولسوالی میوند ولایت کندهار روز پنج شنبه توسط پولیس پیدا شد . تا اکنون علت و انگیزه این رویداد معلوم نیست ، پولیس گفته است که تحقیات در این مورد جریان دارد. این در حالیست که خشونت علیه زنان و اطفال در این اواخر بیشتر گردیده است. انتهای پیام/ بیشتر بخوانید »

حدود دو میلیون طفل در افغانستان، مصروف کارهای شاقه اند

مسئولین وزارت کار و امور اجتماعی می گویند که نزدیک به دو میلیون طفل در کشور، به کارهای شاقه مصروف اند به نقل از خبرگزاری رشد؛ حسام ‌الدین همراه معین وزارت کار و امور اجتماعی امروز هنگام نشر گزارش سازمان بین ‌المللی کار، در مورد وضعیت اطفال در کوره‌های خشت ‌پزی در افغانستان گفت: حدود ۱٫۹ میلیون طفل در کشور ... بیشتر بخوانید »

آلودگی محیط زیست روزانه ده نفر قربانی می‌گیرد

با گذشت هر روز به ویژه در فصل زمستان، آلودگی هوا بیشتر می‌شود که سبب نگرانی مقامات دولتی شده است. به همین منظور امروز کمیسیون مستقل حقوق بشر و ریاست حفاظت از محیط زیست کنفرانس علمی را در کابل دایر کرد. محمد فرید حمیدی معاون کمیسیون حقوق بشر افغانستان در این کنفرانس گفت که بحث محیط زیست سالم بحث حیاتی ... بیشتر بخوانید »

فراخوان ۴۰۵ میلیون دالری کمکهای بشری برای افغانستان

به نقل از صدای امریکا/آشنا؛ دولت افغانستان خواهان ۴۰۵ میلیون دالر کمکهای بشردوستانه برای سال آینده میلادی به افغانستان شد عبدالله عبدالله رئیس اجراییه در نشست مشترک با مارک باودین مسول هماهنگی کمک های بشردوستانه ملل در افغانستان  که در آن این فراخوان را  تحت عنوان پلان پاسخ دهی رهبری جامعه بشری در افغانستان برای سال ۲۰۱۵ اعلام نمود گفت ... بیشتر بخوانید »

ولسی جرگه: در برابر اعلام نشدن کابینه، سکوت نمی کنیم

به نقل از کلید ؛ ولسي جرگه ادامه كار وزيران و واليان سرپرست را خلاف قانون دانسته، بر اعلام هر چه زودتر وزيران جديد از سوي حكومت تاكيد مي نمايند. عبدالروف ابراهیمی، رئيس ولسي جرگه امروز با انتقاد تند از عدم معرفی وزرای کابینه جديد گفت: پس از این قطعاً ادامه کار وزرا و والیان سرپرست مشروعیت ندارد و مجلس ... بیشتر بخوانید »

انفجار در حوزه نهم امنیتی کابل

لحظات قبل دو انفجار پی هم در شرق کابل رخ داده است. گفته می شود که این انفجار ها در منطقه قابل بای در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داده ، تلفات و خسارات برخاسته از انفجار تا کنون مشخص نشده است. گفته می شود پس از وقوع انفجار، صدای تیر اندازی از محل نیز شنیده می شود. ... بیشتر بخوانید »

اوباما فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را به خویشتن داری فراخواند

به نقل از طلوع نیوز ؛ باراک اوباما ر ئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز سه شنبه حمله‌ی وحشتناک در یک کنیسه در بیت المقدس که در آن چهار تن به شمول سه شهروند امریکایی کشته شدند را محکوم کرد و از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خواست خویشتن دار باشند. اوباما در جمع خبرنگاران اظهارداشت: “ما می‌دانیم که دو حمله کننده ... بیشتر بخوانید »

‘ادویه جات بی کیفیت و تاریخ گذشته در افغانستان صحت مردم را با خطر مواجه کرده است’

به نقل از خبر گزاری بخدی ؛ کمیته مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری اعلام کرده است که قاچاق ادویه جات در کشور اکنون به گونه سرسام آور جریان دارد. در گزارش تازه این کمیته گفته شده، ادویه جاتی که به شکل قاچاق وارد کشور می شود، کیفیت پائینی دارد و در این راستا نظارت دقیق صورت نمی ... بیشتر بخوانید »