بایگانی/آرشیو ماهانه: دلو ۱۳۹۳

سه نفر از عاملان قتل پنج عضو یک خانواده بازداشت شدند

خبرگزاری بخدی ، مقام‌های محلی ولایت پروان در شمال کابل می‌گویند که سه نفر به اتهام حمله مسلحانه به خانه‌ای و قتل پنج عضو یک خانواده بازداشت شده‌اند. به گفته آنان، این سه نفر متهم هستند که پنج شنبه شب هفته گذشته، در مربوطات ولسوالی بگرام این ولایت به یک خانه حمله کردند و پنج عضو یک خانواده را گلوله ... بیشتر بخوانید »

بازداشت فردی با یک تلویزیون مملو از مواد منفجره در ولایت بغلان

خبرگزاری بخدی، اداره امنیت ملی افغانستان از بازداشت فردی همراه با یک تلویزیون مملو از مواد منفجره در ولایت بغلان در شمال افغانستان خبر داده است. این اداره امروز شنبه، با نشر خبرنامه‌ای گفته که این فرد در عملیات ماموران امنیت ملی در ولسوالی بغلان مرکزی بازداشت شده است. در خبرنامه آمده است که این فرد که محمد عزیز نام ... بیشتر بخوانید »

هدف عالی از مجازات زندان ،اصلاح و تربیت مجرمین است

نویسنده”هوشنگ مدثر ایوبی” گروهی از زندانیان مرکز تربیت و اصلاح نوجوانان در ولایت قندهار بر زندان زنانه یورش بردند و بر چهار زندانی زن تجاوز کردند. گفته می‌شود این مرکز در همسایگی زندان زنان است و این افراد با ایجاد شکاف در سقف موفق به خروج از مرکز تربیت و اصلاح شدند. ‫هدف_مجازات‬ هدف عالی از مجازات زندان ،اصلاح و ... بیشتر بخوانید »

افزایش خوشبینی ها به وضعیت کار و بار در کشور

تازه ترین سروی موانع کار و بار و سروی وضعیت کار و بار از سوی اتاق تجارت و صنایع به نشر رسید. به گزارش خبرگزاری رشد؛ اتاق تجارت و صنایع افغانستان سروی سالانه موانع کار و بار و سروی سه ماهه وضعیت کار و بار را طی یک کنفرانس مطبوعاتی به نشر سپرد. طبق این سروی، شرایط عمومی کاروبار در ... بیشتر بخوانید »

حمایت رسانه ها و مردم از نیروهای امنیتی افغان

هوشنگ مدثر ایوبی خوشبختانه در این شب روز اکثریت رسانه ها در نشر اخبار خویش چند دقیقه ی را برای به تصویر کشیدن نیروهای امنیتی افغان قرار میدهند که این عمل رسانه ها در ضعیف ساختن روحیه دشمن نقش مؤثری دارد. طوریکه دیده می شود نیروهای امنیتی افغان بیش از هر وقت دیگر توانایی دفاع از تمامیت ارضی ، جان ... بیشتر بخوانید »

پزشک افغان موفق به ساخت یک وسیله‌ی پزشکی برای درمان شکستگی استخوان شد

طلوع نیوز – یک پزشک افغان در شفاخانه‌ی ۳۰۰بستر پولیس یک ابزار پزشکی را بگونهی پیشرفته ساخته است و تاکنون موفق شده که ۱۸ تن از افسران پولیس ملی کشور را که پا و دستشان در جریان نبردها شکسته بود را درمان کند. این پزشک میگوید که این وسیله را پس از شش سال تلاش طراحی و ساخته است و ... بیشتر بخوانید »

تجاوز جنسی به یک پسر پنج ساله در ولایت جوزجان

محمد رحیم؛ آمر کشف جرایم جنایی پولیس جوزجان واقع در شمال افغانستان از تجاوز جنسی به یک پسر پنج ساله در این ولایت خبر داد. او گفت: این حادثه در روستای میرویس مینه ولایت جوزجان رخ داده است. طبق گفته های وی کسی که به این ۵ ساله تجاوز کرده یک مرد جوان بوده و در همسایگی این کودک زندگی ... بیشتر بخوانید »

مجلس نمایندگان: رییس جمهور مطابق وعده خود در اعلام کابینه عمل نکرده است

خبرگزاری بخدی ،شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان مطابق وعده ای که به مردم و نمایندگان آنان در مجلس داده بود عمل نکرده و در معرفی کابینه توازن را در نظر نگرفته است. مولوی عبدالرحمان رحمانی، نماینده مردم در مجلس در جلسه امروز چهار شنبه گفت: “انتظاری که مردم افغانستان بعد از گذشت ... بیشتر بخوانید »

تحقیق تازه: بیکاری عمده‌ترین مشکل جوانان افغانستان است

اطلاعات روز: یافته‌های یک تحقیق تازه نشان می‌دهند که عمده‌‌ترین مشکل جوانان افغانستان، بیکاری است. در این تحقیق ناامنى، کم‌کارى و فقر به ترتیب در درجه‌هاى بعدى قرار گرفته‌اند. مسئولان مجتمع جامعه‌ی مدنی دیروز هنگام نشر این تحقیق در یک نشست خبری در کابل گفتند که حکومت برای تقویت جوانان در عرصه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند. عبدالاحد نوابى، عضو این نهاد ... بیشتر بخوانید »

GOLDEN NEWS/ خبرهاي طلايي سه شنبه ۲۳ جدی

خبر:  کنترل رایانه شخصی با آیفون و آی پد ممکن شد شرکت گوگل برنامه همراه تازه‌ای موسوم به Chrome Remote Desktop عرضه کرده که به کاربران آیفون و آی پد امکان می‌دهد رایانه های رومیزیشان را از راه دور کنترل کنند. نسخه ای از این برنامه قبلا برای کاربران آندروید عرضه شده بود و حالا نسخه جدیدی از آن برای ... بیشتر بخوانید »