بایگانی/آرشیو ماهانه: ثور ۱۳۹۴

هدف حملۀ مخالفان مسلح در بدخشان احمد ضیا مسعود نبوده است

مسؤولان در ولایت بدخشان حملۀ مخالفان مسلح دولت بالای احمدضیاء مسعود را رد می‌کنند. به نقل از خامه پرس ؛ احمد ضیا مسعود، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب برای بازدید از ولایت جرم بدخشان رفته‌است. گزارش‌هایی به نشر رسید که اقای مسعود در ولسوالی جرم بدخشان آماج راکت مخالفان مسلح دولت قرار گرفته‌است. یک مقام ... بیشتر بخوانید »

نباید کودتای ۷ ثور را با انقلابی اسلامی خلط کرد

نوید جویا وقتی دیده میشود که شماری از افراد خصوصا کسانی که بیشتر از همه خود را داخل قضایا میدانند و خود را چیز فهم از دیگرا میدانند وقتی باور هایشان را نسبت به کودتای ۷ ثور و پیروزی انقلاب اسلامی ۸ ثور می خوانید فکر می کنی افراد هستند که بنابر ماموریت که با آنان سپرده شده است باید ... بیشتر بخوانید »

دادستانی کل: پرونده عاملان قتل فرخنده به دادگاه عالی فرستاده شد

 دادستانی کل افغانستان اعلام کرده که پرونده متهمان قتل فرخنده به گونه دقیق پیگیری و بررسی شده و به گفته مسوولان، این پرونده امروز به دادگاه عالی کشور فرستاده شده است. بصیر عزیزی، سخنگوی دادستانی کل بعد از ظهر امروز (یک‌شنبه) در نشست خبری در کابل گفت: “پرونده عاملان قتل بانو فرخنده در دادستانی تکمیل شده و ساعت ۱ بعد ... بیشتر بخوانید »

افغانستان درگیر بحران تولید سمنت و بیرون ریزی پول

گزارش دهنده: اکبر بران منبع :ودصم باز سازی و نو سازی زیر بناهای عمودی و افقی افغانستان محصول موافقتنامه بُن در سال ۲۰۰۱ میلادی میباشد. در این موافقتنامه جوانب افغانستان، سازمان ملل متحد و کشور ها کمک کننده به یک دیگر تعهد نمودند تا افغانستان بازسازی ونوسازی گردد. برای بازسازی و نوسازی عوامل متعدد تولید نیاز است و یکی از ... بیشتر بخوانید »

غنی با چندین ساعت تاخیر به هند سفر کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با چندین ساعت تاخیر سفر رسمی سه روزه اش را به هند آغاز کرد، این سفر بنا به دعوت نرندرا مودی صدر اعظم هند صورت می گیرد. به نقل از آشنا ،فرمانده نیرو های ناتو در افغانستان گفته است که دلیل تاخیر سفر آقای غنی به هند، درگیری شدید میان جنگجویان طالب و نیرو ... بیشتر بخوانید »

۵ كشور عضو ناتو از ادامه همكاري هايشان با حكومت افغانستان اطمينان دادند

سفیران کشورهای آمریکا، بريتانيا، ایتالیا، ترکیه و آلمان در چوکات ناتو که به ولایت هرات سفر نمودند، اعلام کردند که  کشورهای شان به تعهدات خود مبنی بر حمایت از دولت و مردم افغانستان ادامه خواهند داد. به نقل از کلید ، این هیات که متشکل از نمایندگان بلند رتبه کشورهای ناتو می باشد، روز گذشته در دیدار با مقامات محلی ... بیشتر بخوانید »

تظاهرات جامعۀ مدنی و دادخواهی برای فرخنده

چهل روز پیش فاجعه‌‌یی در شهر کابل رخ داد. این فاجعه نه‌تنها مردم افغانستان، بل‌که تمام جامعۀ جهانی را در شوک فرو برد. فرخنده، دختر ۲۷ ساله‌یی که در زیارت شاه دوشمشیره به اتهام به آتش کشیدن قرآن، به بدترین شکل، از سوی مردم خشمگین به قتل رسید. فرهاد دریا هنرمند مشهور کشور، که در این تظاهرات حضور داشت گفت، حادثۀ ... بیشتر بخوانید »