بایگانی/آرشیو ماهانه: سرطان ۱۳۹۶

عطامحمدنور خواستار تغییرات جدی در نهادهای امنیتی شد

  استرجنرال استاد عطا محمد نور والی بلخ در پیام که به مناسبت عید. سعید فطر داشت از تظاهرات اخیر حمایت کرده برخورد مسوولان حکومتی را غیر عادلانه خواند. همچنان آقای نور خواهان تغ بیشتر بخوانید »

داعش یکی از عناصر خود را زنده سوزاند

 گروه تروریستی داعش، یکی از عناصر “نوجوانان خلافت” را زنده در آتش سوزاند. به نقل از العالم، یک منبع بومی در ولایت صلاح الدین، روز شنبه خبر داد که عناصر داعش، یکی از عناصر نوجوانان خلافت را در منطقۀ مطیبیجه در شرق ولایت صلاح الدین، زنده در آتش سوزاند. این منبع که خواست نامش فاش نشود، به شبکه السومریه گفت: ... بیشتر بخوانید »

فرمان در مورد عفو و تخفیف مجازات به مناسبت عید

فرمان جلالتماب ريس جمهوربه مناسبت عيدسعيد فطر! به تأسی از حکم مندرج جزء (۱۸) مادۀ شصت وچهارم قانون اساسی افغانستان، به مناسبت حلول عید سعید فطر، تخفیف و عفو مجازات حجز و حبس محکومین اعم از (ملکی و نظامی) را که به حکم قطعی و نهائی محاکم، محکوم گردیده‌اند، حسب ذیل منظور می‌نمایم عفو و تخفیف مجازات محجوزین مادۀ اول: ... بیشتر بخوانید »

قطر: حمله به مسجد الحرام تمسخر به احساسات مسلمان بود

وزارت امور خارجه قطر حمله تروریستی به مسجد الحرام که توسط نیروهای عربستان خنثی شد را به تمسخر گرفتن احساسات میلیون ها مسلمان عنوان کرد. به گزارش اسپوتنیک، نیروهای امنیتی عربستان سعودی شب گذشته یک تروریست انتحاری را در مسجد الحرام بازداشت کردند. این تروریست در یک ساختمان مسکونی محاصره شده و پس از شلیک از سوی نیروهای امنیتی منفجر ... بیشتر بخوانید »

چالش های انتخابات آینده

در کنار این، کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی نیز قریب به یک‌ماه پیش اعلام کرد که حکومت افغانستان برای برگزاری انتخابات با چالش‌های امنیتی و مالی رو به رو است. این کمیسیون هشدار داد که اگر این چالش‌ها رفع نشود، آنها قادر به برگزاری انتخابات نخواهد بود. به گفته این کمیسیون، در چنین وضعیتی اگر انتخابات برگزار هم شود، شفاف نخواهد ... بیشتر بخوانید »

انتخابات و نظام پارلمانی

یکی از موارد مهم مورد توافق میان رهبران حکومت وحدت ملی در زمان تشکیل آن، توافق بر سر تغییر نظام سیاسی از ریاستی به پارلمانی بود. توافق بر سر این موضوع، افغانستان را از یک بحران جدی ناشی از تقلبات انتخاباتی نجات داد و عبدالله عبدالله نامزد تیم اصلاحات و هم‌گرایی، با خوشبینی ای که نسبت به ایجاد پُست نخست ... بیشتر بخوانید »

داعش ۳ کشاورز را در غور کشتند

داعش ۳ کشاورز را در ولایت غور به گلوله بستند. مقام‌های امنیتی در غور می‌گویند، این رویداد روز گذشته در منطقۀ مرغاب در شمال شهر فیروزکوه مرکز این ولایت رخ داده است.  اقبال نظامی، سخنگوی فرماندهی پولیس غور به سلام‌وطندار می‌گوید، داعش این ۳ تن را هنگامی به گلوله بستند که از سرکار به سوی خانه‌های‌شان می‌رفتند. به گفتۀ او، ... بیشتر بخوانید »

شرح سلوک قضایی و اجراات جزایی

این کتاب برای شما جوانان عزیز که در رشته های حقوق و شرعیات مصروف درس هستید خیلی ها مفید می باشد. از اینجا دانلود نمایید بیشتر بخوانید »

فرمان و متن کود(قانون) جزایی جدید

فرمان و متن کود (قانون) جزایی جدید نشر شد. کود جزایی جدید به اساس فرما ن تقنینی ۲۵۶ مورخ ۱۴/۱۲/۱۳۹۵ توشیح گردیده است، قابل ذکر است که کود متذکره به تاریخ ۱۲/۱۲/۱۳۹۵ در کابینه تصویب گردیده بود. از اینجا دانلود کنید کلک کنید قرار است این سایت مطالب و موضوعات حقوقی در آینده های نزدیک نیز به د ست نشر ... بیشتر بخوانید »