حمله انتحاری در یک منطقه مزدحم کابل ۵ کشته و ۳۵ زخمی برجا گذاشت

یک بمب گذار انتحاری موتر مملو از مواد منفجره خود را پس از چاشت امروز در یکی از مناطق مزدحم کابل و در نزدیکی یک بیمارستان خصوصی منفجر کرد.

به نقل از خبرگزاری بخدی ، عبیدالله کریمی، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به خبرگزاری بخدی گفت براثر این حمله انتحاری ۵ نفر کشته و دستکم ۳۵ نفر دیگر زخمی شده اند.
آقای کریمی می گوید که در میان زخمی های این حمله زنان و کودکان شامل هستند.
این حمله حوالی ساعت ۴:۳۰ پس از چاشت امروز زمانی رخ داد که کاروان موترهای نیروهای خارجی از محل می گذشت.
هنوز معلوم نیست که در این انفجار به این نیروها آسیب رسیده یا نه، اما تصاویر منتشر شده از محل رویداد یک موتر زرهی این نیروها را نشان می دهد که به شدت تخریب شده است.
تا هنوز فرد یا گروهی مسوولیت این انفجار را به عهده نگرفته است، پس از رشته انفجارهای خونبار جمعه ١٦ اسد و حمله انتحاری در میدان هوایی بین المللی کابل، این نخستین حمله موتر بمب گذاری شده در پایتخت خوانده شده است.
پیشتر، سفارت امریکا در کابل به اتباع امریکا هشدار داده بود که از سفر به کابل بپرهیزند و به آنهایی که در کابل هستند نیز توصیه کرده بود که در صورت نیاز محل اقامت شان را ترک نکنند.
این سفارت گفته بود که براساس اطلاعات دریافتی، شورشیان قصد دارند چندین حمله را در ماه اگست در کابل انجام دهند.
با این حال، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به خبرگزاری بخدی گفت، حمله امروز در مقابل بیمارستان خصوصی شینوزاده، زمانی رخ داد که دانش آموزان از مکتب تعطیل شده بودند و به طرف خانه های شان می رفتند.
پس از انفجار آمبولانس ها زخمی ها را به بیمارستان منتقل کردند، شاهدان عینی می گویند که بیشتر زخمی ها غیرنظامیان و دانش آموزان مکتب هستند.

انتهای پیام/

۱۹۴ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*