شورای ملی احزاب اسلامی جهادی اعلام موجودیت کرد

حرکت جدید زیر نام«شورای ملی احزاب جهادی اسلامی» در افغانستان با حضور احزاب و گروه‌های پیشین جهادی در افغانستان اعلام موجودیت کرد.
در مراسم گشایش شورای ملی احزاب جهادی شماری از چهره‌های بانفوذ سیاسی و جهادی به شمول صبغت‌الله مجددی، کریم خلیلی و احمدضیا مسعود حضور داشتند.
به نقل از خبرگزاری رشد؛ صبغت الله مجددی، یکی از رهبران جهادی در این مراسم گفت که اوضاع موجود افغانستان و مداخلات بیرونی آنان را وادار ساخته تا دست به دست هم بدهند  و چند تنظیم جهادی را در این اتحاد شامل سازند.
آقای مجددی خاطرنشان ساخت که هدف‌شان از ایجاد این حرکت نابودی فساد و آوردن امنیت در افغانستان و هم‌چنان پشتی‌بانی از کارکردهای خوب و حل‌ساختن اشتباهات حکومت است.
مجددی هم‌چنان گفت که کشورهای هم‌سایه در افغانستان مداخله می‌کنند و آنان از این موضوع نگران هستند. این رهبر جهادی افزود که هراس‌افگنان از سرحات نزدیک افغانستان وارد کشور می‌گردند و آنان به خاطر مقابله با این قدرت‌های مخرب دست به دست هم داده‌اند.
این رهبر جهادی از تنظیم‌های دیگر جهادی نیز دعوت به عمل آورد تا با این شورا دست را یکی کنند.
در همین حال کریم خلیلی، معاون پیشین ریاست جمهوری و یکی از سران جهادی در این مراسم گفت که شورای احزاب جهادی به خاطر حل چالش‌ها و بحران‌ها در کشور به وجود آمده‌است.
او گفت که این شورا به هیچ کشور یا حکومتی وابسته نه بل یک شورای مستقل است که به حکومت افغانستان به دیدۀ قدر دیده از کارهای مثبتش حمایت نموده در لحظه‌های بحرانی یاری می‌نمایند و آن را هرگز تنها نمی‌گذارند، اما در برابر اشتباهات و انحرافاتش انتقاد و موضع روشن خود را اظهار خواهند کرد.
خلیلی بنیاد ایجاد این حرکت را پشتی‌بانی از حرکت‌های مدنی در افغانستان خوانده یادآور شد که هرگز رو به سوی تنش‌های نظامی نخواهند آورد و در شرایط ناگوار در کنار دولت و نیروهای امنیتی افغانستان با تمام طاقت ایستاده خواهند شد.
هم‌چنان خلیلی با اشاره به گفت‌گوهای صلح افغانستان افزود که از این گفت‌گوها حمایت خواهند کرد و از طالبان و دیگر حلقات داخلی خواست تا بیایند و به این روند بپیوندند.
احمد ضیا مسعود، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب نیز در این مراسم با اشاره با اختلافات قومی خاطرنشان ساخت که می‌خواهند یک حزب فراگیر سیاسی را به وجود بیاورند.
در این گردهمایی احمدضیا مسعود معاون اول جمعيت اسلامى و نماینده خاص رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، حضرت صبغت الله مجددی رهبر جبهه نجات ملی، پیر سید احمد گیلانی رهبر حزب محاذ اسلامی، سید حسین انوری رییس حزب حرکت اسلامی، قطب الدین هلال عضو ارشد حزب اسلامی، حاجی عزیزالله دين محمد رييس حزب اسلامى و عضو شوراهاى عالى صلح، انوارالحق احدی رهبر حزب افغان ملت، محمد نذیر احمدزی معاون دوم ولسی جرگه، قاضی محمد امین وقاد رييس شوراهاى اتحاد حزب اسلامى، مولوی عبدالحکیم منیب رييس حرکت انقلاب اسلامى افغانستان و شماری زیادی از شخصیت های جهادی حضور دارند.

انتهای پیام/

۲۷۹ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*