شهدای افغانستان که آغازگر جهاد بودند، بدون شک هویت اصلی این مردم می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری آوا، پنجمین سمینار بررسی مرزبانان اندیشه و تجلیل از ۵ هزار شهید سالهای ۵۷ و ۵۸ از طرف بنیاد تبلیغی و فرهنگی پیامبر اعظم امروز پنجشنبه در کابل برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی هادی؛ رئیس بنیاد تبلیغی و فرهنگی پیامبر اعظم دراین مراسم گفت: فلسفه آغاز جهاد مردم افغانستان، به نسل جوان تثبیت نشده است.
آقای هادی هدف عمده از برگزاری این سمینار و یادبود از شهدا را آشنایی نسل جوان با فلسفه اصلی جهاد مردم افغانستان عنوان کرد و گفت: بازخوانی شخصیت های علمی، فرهنگی و جهادی برای نسل امروز، یک امر ضروری است.
حجت اسلام والمسلیمن سیدهادی هادی شهدای افغانستان را هویت کشور دانست و افزود: شهدای افغانستان که آغازگر جهاد در افغانستان بودند، بدون شک هویت اصلی این مردم می‌باشند.
او گفت : جهاد دیروز مردان این سرزمین برای نسل جدید یک جنگ بدون ثمر معرفی شده که برگزاری این محافل می تواند نسل جوان را با اهداف شهدای این سرزمین آشنا بسازد .
در همین حال موسی فریور، استاد دانشگاه کابل ضمن محکوم کردن جنایات کمونیست ها، گفت: امروز همین کمونیست ها در لباس دیگر داخل افغانستان شده اند.
او افزود: کمونیست ها امروز از معارف اسلامی ما ماهرانه سوء استفاده می‌کنند و عقده و کینه دیرینه خود را در مقابل ملت مسلمان افغانستان فراموش نکرده اند.
آقای فریورد تاکید کرد که دوام این وضعیت خطر بزرگی است که در آینده ملت مسلمان افغانستان را تهدید می کند.
به گفته این استاد دانشگاه، مردم افغانستان به همدلی، اتحاد و اتفاق نیاز دارند و باید در برابر دسیسه های دشمن قسم خورده این ملت هوشیارانه عمل کرد.
فرویور افزود: در طی ۱۳ سال بیشترین افراد کمونیست‌ از آدرس دولت به حج رفته اند که باید از این تاکتیک آنها غافل نبود .
همچنان سخنرانان دیگر این سمینار سیدجاوید، رهبر حزب حرکت اسلامی افغانستان و سید رضا شهیدی بودند که هر کدام ضمن محکوم کردن جنایات حزب پرچم و خلق، شهدا را شمع محفل صاحبان فکر خوانده و به اهداف شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها تاکید کردند.
در ۷ثور سال ۱۳۵۷، حزب دموکراتیک خلق افغانستان قدرت را از طریق یک کودتای خونین در دست گرفت و هزاران تن را به اتهام اعتقادات مخالف با دولت به شکل خودسرانه زندانی، شکنجه و اعدام کرد.
یک سال بعد(۱۳۵۸) با تهاجم ارتش سرخ به افغانستان، میلیون‌ها خانواده آواره و هزاران تن قربانی تجاوز شوروی شدند.

انتهای پیام/

۵۷۷ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

یک نظر

  1. نظری بسیار خوب شهید قلب تاریخ است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*