سی تن از حافظان قرآن در هرات مورد تقدیر قرار گرفتند

mudaser101به نقل از خبرگزاری جمهور ؛ همایشی به هدف ترویج وحدت اسلامی و گرامیداشت از ۳۰ تن از حافظان قرآن ولایت هرات با حضور علمای اهل سنت و تشیع، برگزار شد.
برگزار کنندگان این برنامه قرآنی میگویند که کتاب آسمانی قرآن، بهترین وسیله برای استحکام و ثبات وحدت می باشد که به همین خاطر علما و حافظان هرات دور هم جمع آمدند.
مجتبی خاوری، یکتن از حافظان سرشناس منطقه جبرئیل شهر هرات و برگزار کننده ی این همایش به جمهورنیوز میگوید: این برنامه به منظور برجسته سازی آیات وحدت آفرین قرآن کریم با حضور شماری از علمای دینی برگزار گردید.
به گفته ی وی، قرآن عظیم الشان، به تمامی مسلمانان دستور وحدت و اخوت اسلامی را داده و این وجیبه هر پیرو امت اسلامی است تا به این گونه نشانه ها عمل کند.
آقای خاوری در کنار این می افزاید که در این همایش از ۳۰ تن از حافظان خردسال و بزرگسال منطقه جبرئیل شهر هرات تجلیل صورت گرفته است.
در همین حال سیدحامد حسینی، یکتن از قاریان کابل در سفر خود به هرات گفت: کتاب مبین قرآن، مهمترین نقطه مشترک پیروان اهل سنت و تشیع می باشد.
به گفته ی او از طریق قرآن کریم، مسلمانها میتوانند به پیشرفتهای زیادی از جمله وحدت و همدیگر پذیری دست یابند.
آقای حسینی همچنان گفته که می بایست فرهنگ قرآنی در خانه های تک تک مردم افغانستان بیشتر از گذشته ریشه پیدا کند و جامعه را به سمت فرموده های الهی ببرد.
گفتنی است که قرار است تا در ایام محرم الحرام امسال هم تعداد زیادی از دارالقرآن های ولایت هرات با هدف وحدت و همبستگی اسلامی، برنامه های مشترکی را برگزار کنند.

انتهای پیام/

۴۶۰ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*