کار ساخت آکادمی کرکت ولایت هلمند پایان یافت

کار ساخت آکادمی کرکت در ولایت هلمند پایان یافت و ساختمان آن به بهرهبرداری سپرده شد.

mudaser110به نقل از طلوع نیوز این آکادمی بر گستره‌ی دو جریب زمین با هزینه‌ی ۸۰۰ هزار افغانی ظرف ۵ ماه ساخته شده است که هزینه‌ی این آکادمی از بودجه‌ی توسعه‌ای بورد کرکت کشور پرداخت شده است.

بورد کرکت کشور می‌گوید که برای پیشرفت و نهادینه ساختن کرکت بگونه‌ی معیاری چنین آکادمی‌هایی را در ولایت‌های دیگر کشور خواهد ساخت.

نورمحمد مراد رئیس اجرائی بورد کرکت می‌گوید که تلاش‌ها برای ساخت این آکادمی‌ها جریان دارد و این یازدهمین آکادمی است که در افغانستان ساخته شده است.

وی در این باره اظهارداشت: “اگر مقام ولایت هلمند زمین در اختیار ما قرار بدهد، ما مانند کندهار یک ورزشگاه معیاری در این ولایت خواهیم ساخت”.

مقصود بختاور معاون والی هلمند گفت: “من به نماینده‌گی از اداره‌ی هلمند به ورزشکاران این وعده را می‌دهم که هر چیزی در صلاحیت این اداره است آن را در اختیار شما ورزشکاران قرار می‌دهم”.

احمد مسعود سیلاب معاون شهرداری هلمند نیز در این باره خاطرنشان کرد: “ورزشکاران از مقام ولایت می‌خواهند تا زمین را در اختیار بورد کرکت قرار بدهد تا این بورد کار ساخت یک ورزشگاه معیاری را در ولایت هلمند آغاز کند”.

پس از گشایش این آکادمی شماری از اعضای تیم ملی کرکت کشور به ولسوالی مارجه رفتند و با کرکت بازان این ولسوالی از نزدیک دیدار کردند.

مسئول کرکت ولایت هلمند می‌گوید که اکنون بیش از ۴۰ تیم کرکت در این آکادمی مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

۵۵۰ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*