روسیه موشک اتمی در کریمیه مستقر می کند

Mudaser131فرمانده امریکایی نیروهای ناتو مدعی است که روسیه علاوه بر ارسال ستونی از تانک و نیروهای نظامی به شرق اوکراین، در حال استقرار موشک‌های هسته‌ای در شبه‌جزیره کریمیه است.
به نقل از خبرگزاری رشد؛ جنرال فیلیپ بریدلاو که دیروز روسیه را به اعزام ستونی زرهی متشکل از تانک‌، تجهیزات نظامی و سرباز به شرق اوکراین متهم کرده بود، امروز چهارشنبه مدعی شد که دولت در حال استقرار موشک‌های بالستیک دارای توان حمل کلاهک اتمی در شبه جزیره کریمیه است.
بر اساس گزارش رسانه های خارجی، روس‌ها هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند ولی مقامات وزارت دفاع روسیه، امروز خبر ورود ستون تجهیزات و نفرات نظامی روس به شرق اوکراین را تکذیب کرده بود.
بر اساس گزارش سایت خبری شورای اتلانتیک، این اظهار نظر جنرال امریکایی ناتو، در واکنش به اخبار منتشره در خصوص ارسال موشک‌هیا بالستیک کوتاه برد اسکندر ارتش روسیه در شبه جزیره کریمیه، رسانه‌ای شده است.
شبه‌جزیره کریمیه، منطقه‌ای استراتژیک در سواحل دریای سیاه است که در سال ۱۹۵۴ و به مناسبت سیصدمین سالروز پیوستن اوکراین به اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان هدیه به اوکراین واگذار شده بود.

انتهای پیام/

۲۸۳ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*