ملافضل الرحمان، در بدل ده هزار کلدار هم فتوا صادر می کند

به نقل از خبرگزاری جمهور ؛ برخی سناتوران، در واکنش به سفر اشرف غنی به پاکستان می گویند که این سفر با یک رویکرد تازه دست آوردهای را برای کشور در پی خواهد داشت؛ اما برخی دیگر سناتوران می گویند که به دلیل عدم صداقت پاکستان در مسایل افغانستان، نباید این سفر انجام می شد.
سناتوران همچنین، اظهارات مولانا فضل الرحمان رییس جمعیت علمای پاکستان را به شدت محکوم کردند و اظهارات اخیر وی را فتوای سیاسی بیان کردند.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ علی اکبر جمشیدی عضو مجلس سنا گفت: ” سفر رییس جمهور غنی را به پاکستان به فال نیک می گیریم؛ این سفر امیدواری هایی را خلق کرده است. خوشبختانه توافقات خوب اقتصادی میان دو طرف به امضا رسید”.
آقای جمشیدی افزود: کارهایی که در این سفر انجام شد؛ در ۵۰ سال اخیر از تاریخ افغانستان سابقه نداشته است.
به گفته وی؛ سفر رییس جمهور به لاهورپندی و ملاقات وی با راحل شریف نشان می دهد که تمام مشکلات افغانستان زیر سر نظامیان این کشور است و افغانستان منتظر جواب پاکستان است.
اما محی الدین منصف دیگر عضو مجلس از حکومت افغانستان می خواهد که سیاست اش را در قبال پاکستان بازنگری جدی کند.
آقای منصف افزود: ” افغانستان در سیاست خود در قبال پاکستان باید تجدید نظر کند و سفرها به پاکستان باید قطع گردد”.
به گفته وی؛ دیگر سیاست نرم در مقابل سیاست خصمانه پاکستان کارساز نیست.
همچنین سناتوران، اظهارات اخیر مولانافضل الرحمان رییس جمعیت علمای پاکستان را سیاسی خوانده و می افزایند که این اظهارات همزمان با سفر رییس جمهور غنی به پاکستان به دستور سازمان استخباراتی پاکستان انجام شده است.
سناتوران، مولانا فضل رحمان را “کمیشن کارسیاسی” خواندند که به گفته آنان؛ در مقابل ۱۰ هزار کلدار پاکستانی فتوا صادر می کند.
مولانافضل الرحمان همزمان با سفر رییس جمهور به پاکستان گفته است که به دلیل حضور خارجی ها جهاد در افغانستان جایز است.
از سویی هم؛ سناتوران تجاوزات گروهی بر زنان و کودکان را در کشور به ویژه در ولایت تخار محکوم کردند و خواستار اعدام عاملین رویدادها تجاوز و اختطاف در کشور شدند.
به باور سناتوران؛ هرگاه عاملان تجاوز بر زنان و کودکان اعدام نشوند؛ روز بروز به شمار قربانیان این جنایات افزوده خواهد شد.
این در حالی است که اخیرا سه مرد بر یک دختر سه ساله در ولایت تخار تجاوز کرده اند.
پولیس تخار گفته است که عاملان این رویداد بازداشت شده اند.

انتهای پیام/

۳۴۹ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*