مراسم تحلیف وکلای شورای ولایتی جدید کابل برگزار شد

نامزدان برنده انتخابات سومین دور شورای ولایتی کابل سرانجام بعد از حدود هشت ماه امروز ( دوشنبه) در حضور سرپرست ولایت کابل مراسم تحلیف را برگزار کردند.
به نقل از خبرگزاری رشد در این مراسم ۳۳ تن از نامزدان برنده شورای ولایتی کابل و برخی از وکلای دور قبل حضور داشتند.
عبدالجبار تقوا؛ سرپرست ولایت کابل ضمن تبریکی به نامزدان برنده گفت که از امروز به طور رسمی مسئولیت وکلا شروع می شود و صلاحیت ها از وکلای دور دوم به این دور تفویض می‌ گردد.
آقای تقوا تاکید کرد که وظایف و مسئولیت وکلای شورای ولایتی خدمت‌گذاری به مردم می باشد.
سرپرست ولایت کابل علاوه کرد که باید وکلای شورای ولایتی مشکلات مردم را حل کنند و مراجعین را از سرگردانی نجات دهند.
عبدالفهیم راشد، وکیل دور دوم شورای ولایتی کابل به نمایندگی از وکلای دور قبل گفت که برای حل مشکلات مردم و پالیسی های ولایت کابل، وکلا تلاش های فراوانی کردند.
راشد افزود که شورای ولایتی بنابر اولویت های مردم و پالیسی های ولایت؛ اعضا به هفت کمیته تقسیم شدند، تا پیشبرد کارها سریع تر و راحت تر انجام شود.
وی افزود که به خاطر نیازهای مردم، کمیته های انکشافی، اصلاحی، روابط، فرهنگی، امور زنان، امنیت و مالی و اداری تشکیل شده بود و فعالیت های گسترده ای صورت گرفت.
این اظهارات از سوی وکیل دور قبل شورای ولایتی در حالی اظهار می شود که شهروندان کابل از کارکردهای شورای ولایتی رضایت ندارند و عملکرد آنان را ناکارا توصیف می کنند.
از سوی دیگر سید نقیب الله هاشمی، نامزد برنده دور سوم شورای ولایتی گفت که به مردم اطمینان می دهم که صادقانه به تعهدات خود عمل کنم و به خاطر رفاه و سربلندی افغانستان تلاش کنم.
قرار بود مراسم تحلیف هفته گذشته صورت بگیرد ولی به دلیل اعتراض برخی از نامزدان ناکام این مراسم چند روز به تاخیر افتاد.
به تاخیر افتادن مراسم تحلیف باعث قطع اعتراض ها نشد و نامزدان معترض همچنان به اعتراض های خود ادامه دادند. امروز نیز مقابل ارگان های محل خیمه های تحصن بر پا کردند.
سیده مسعوده یاری، عضو جدید شورای ولایتی از نامزدان معترض خواست که به فیصله های کمیسیون های انتخاباتی احترام بگذارند.
سید نقیب الله هاشمی، دیگر عضو شورای ولایتی کابل نیز در این مورد اظهار کرد: نامزدان معترض نیز دوستان ماست و آنان می توانند در دیگر عرصه های حکومت مصدر خدمت شوند.
اداره ارگان های محلی دو هفته پیش موعد تحلیف وکلای شورای ولایتی را مقرر کرده بود.
گفتنی است که وکلای شورای ولایتی بلخ و هرات نیز روز گذشته مراسم تحلیف را برگزار کرده بودند.

انتهای پیام/

۳۸۴ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*