فعالان مدنی بامیان: حکومت وحدت ملی به تعهدات شان عمل نکردند

ده ها تن از باشندگان و فعالان مدنی ولايت بامیان روز سه شنبه در چوک الیکین اين ولايت  در واكنش به اعلام فهرست نامزد وزيران خواستار تغیير كابينه شدند.
به نقل از کلید ؛ معترضان معرفي شماري از افراد به عنوان نامزد وزير در وزارت ها را خلاف تعهدات گذشته رهبران حكومت وحدت ملي مي خوانند.
امین ابتهاج، يكي از فعالان مدني اين ولايت می گوید: هدف از گردهمائی امروز، عدم در نظر گرفتن توازن در کابینه و نبود نامزد وزیر از ولایت بامیان می باشد.
ابتهاج مي افزايد: اشتراک باشندگان ولايت  بامیان در انتخابات پر رنگ و گسترده بود، اما در کابینه هیچ نامزد وزیر از ولایت بامیان معرفي نشده است.
به گفته ابتهاج، جایگاه دو قوم در کابینه نسبت به ساير اقوام بیشتر می باشد که حکومت وحدت ملی باید توازن را در نظر بگیرد.
به گفته وي، در كابينه جديد به افراد متخصص قوم هزاره جفا صورت گرفته است.
فعالان مدنی بامیان، عدم معرفي نامزد وزير از اين ولايت را توهين و اهانت به آراي باشندگان اين ولايت مي خوانند.
با اين حال شماري از زنان نیز از عدم توازن و کمرنگ بودن حضور شان در کابینه انتقاد کرده، می گویند: در حكومت جديد بايد به زنان سهم بیشتر داده شود.
عارفه اکبری، از فعالان حقوق زن در اين ولايت مي گويد: زنان در باميان به هدف افزايش سهم شان در انتخابات اشتراك كردند، اما رئيس جمهور و رئيس اجرائيه به  تعهدات شان عمل نكرده اند.
در همین حال، فعالین مدنی و مردم بامیان می گویند که اگر حکومت وحدت ملی به خواست های آنان رسیده گی نکند، به فعالیت ها و تظاهرات شان ادامه میدهند.

انتهای پیام/

۲۴۵ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*