رمضان قدیروف: هزاران افغان جان خود را از دست می دهند، اما صدای اعتراضی بلند نمی شود

فارسی رو ، رمضان قدیروف؛ رئیس جمهور چچن با اشاره به حمله تروریستی در پاریس پایتخت فرانسه و همچنین برگزاری راهپیمایی گسترده در این کشور، گفت: جای تعجب هست زمانی که در افغانستان هزاران نفر جان خود را از دست می دهند کسی اعتراض نمی کند.

رمضان قدیروف در بیانیه ای حمله تروریستی در پاریس و کشتار غیرنظامیان را محکوم کرد و در عین حال توهین به احساسات مذهبی مسلمان را نادرست خواند.

وی از اینکه مبارزه با تروریسم در این زمانه بیشتر شبیه سازی است و برنامه ریزی هایی که از سوی بعضی ها به منظور دامن زدن به احساسات ضد اسلامی صورت می گیرد به شدت انتقاد کرد.

او تاکید کرد که هیچ کس در هیچ جای دنیا مجاز به توهین به پیامبر اسلام نیست.

رئیس جمهور چچن گفت: در روسیه پیش از این سعی شده بود تا کاریکاتوری از پیامبر منتشر شود، اما عوامل آن از این اقدام عذرخواهی کردند.

قدیروف اظهار امیدواری کرد رسانه‌هایی که اخیرا خود را درگیر این اقدام ماجراجویانه کرده‌اند همینگونه برخورد کنند. صلح و ثبات برای مردم بسیار اهمیت دارد و کسی حق ندارند که نسبت به پیامبر اسلام بی احترامی کنند.

حمله مردان مسلح به دفتر هفته نامه “شارلی ابدو” در شهر پاریس مرگ ۱۲ تن از جمله چهار کارتونیست مطرح فرانسوی و۲ نیروی پولیس را به همراه داشت.

پس از آن، رهبران جهان به همراه بیش از دو میلیون نفر برای اعلام همبستگی با قربانیان حمله‌های تروریستی اسلام‌گرایان به خیابان‌های پاریس آمدند و راهپیمایی کردند.

رمضان قدیروف می گوید جای تعجب است زمانی که در بعضی کشورها مانند افغانستان روزانه افغان های زیادی جان خود را بر اثر حملات تروریستی از دست می دهند، کسی صدای اعتراض بلند نمی کند.

با این همه وی ابراز امیدواری کرد که پس از این در هیچ جای دنیا هیچ رسانه و هیچ اداره ای اقدام به انتشار کاریکارتوهایی که به احساسات مسلمانان لطمه می زند، نکنند.

انتهای پیام/

۴۳۸ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*