مجلس نمایندگان: رییس جمهور مطابق وعده خود در اعلام کابینه عمل نکرده است

خبرگزاری بخدی ،شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان مطابق وعده ای که به مردم و نمایندگان آنان در مجلس داده بود عمل نکرده و در معرفی کابینه توازن را در نظر نگرفته است.

مولوی عبدالرحمان رحمانی، نماینده مردم در مجلس در جلسه امروز چهار شنبه گفت: “انتظاری که مردم افغانستان بعد از گذشت بیشتر از صد روز از داکتر محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور داشتند که افراد شایسته و متخصص در کابینه جدید به معرفی می گیرد همه دروغ بوده است.”
آقای رحمانی می گوید که اعلام کابینه با خواست مردم و نمایندگان مطابقت ندارد و اعضای کابینه باید از سوی مجلس نمایندگان رد شوند.
این عضو مجلس نمایندگان افزود که اعلام کابینه از سوی رییس جمهور به “شرکت سهامی” مبدل شده و به گفته او، عدالت در اعلام کابینه در نظر گرفته نشده است.
این اظهارات در حالی مطرح می شود که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور روز دوشنبه هفته جاری، بیست و پنج نامزد وزیر کابینه خود را معرفی کرد.
اعضای کابینه جدید در روزهای آینده قرار است برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی شوند.
شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند که اعضای کابینه جدید بر اساس شایسته سالاری برگزیده نشده اند.
قدرت الله ذکی، نماینده مردم تخار در مجلس نمایندگان امروز گفت:”من یگانه کسی بودم که بیشتر پافشاری در مورد تخصص نامزد وزیران داشتم نه در اعلام کابینه. در حال حاضر تکه داران به نام های حزب و قوم معرفی شده اند نه بر اساس شایستگی ولیاقت.”
این نماینده مردم تخار در مجلس خطاب به اعضای مجلس نمایندگان گفت که تمام مردم افغانستان خود را در ساختار این کابینه نمی بینند و شعارهای رهبران دولت وحدت ملی در این زمینه بی ارتباط بوده است..
شماری دیگر از اعضای مجلس نمایندگان می گویند، احتمال می رود بیشتر اعضای کابینه که از سوی حکومت وحدت ملی اعلام شده از سوی مجلس رد شوند.
عبدالقادر زازی، نماینده مردم کابل در مجلس به خبرگزاری بخدی گفت: “به نظر من بیشتر نامزد وزیران اعلام شده از سوی اعضای مجلس به دلیل این که بر اساس مسلکی بودن و اصل شایسته سالاری انتخاب نشده از سوی مجلس رای اعتماد نخواهند گرفت”.

انتهای پیام/

۴۲۹ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*