افزایش خوشبینی ها به وضعیت کار و بار در کشور

تازه ترین سروی موانع کار و بار و سروی وضعیت کار و بار از سوی اتاق تجارت و صنایع به نشر رسید.
به گزارش خبرگزاری رشد؛ اتاق تجارت و صنایع افغانستان سروی سالانه موانع کار و بار و سروی سه ماهه وضعیت کار و بار را طی یک کنفرانس مطبوعاتی به نشر سپرد.
طبق این سروی، شرایط عمومی کاروبار در فصل خزان بهتر شده است.
سه ماه قبل تجارت و سرمایه گذاری به اثر بن‌ بست انتخاباتی و جنجال های سیاسی در شرایط بسیار ناگواری قرار داشت. متشبثین وضعیت کنونی کار و بار شان را هنوز بدتر از عادی می‌خوانند ولی نسبت به شش ماه آینده بسیار خوشبین اند.
این کنفرانس با اشتراک عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع، محمد یونس مومند معاون تجارتی هیئت مدیره، باز محمد باز معاون صنعتی هیئت مدیره و نظام الدین تاجزاده عضو هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع افغانستان، نماینده اداره همکاری های بین المللی آلمان و جمعی از رسانه های ملی و بین المللی در سالون کنفرانس های اتاق برگزار گردید.
بر مبنای این سروی سکتور تولیدی و شرکت های بزرگ نسبت به دیگر سکتورها خوشبین تر اند، اما مثل گذشته وضعیت کنونی با آنچه پیش بینی شده بود تطابق ندارد.
اینبار نیز شرکت های سروی شده در مورد فرمایشات شان در شش ماه آینده بسیار خوشبین اند. طبق سروی وضعیت کار و بار در سه ماه آینده سکتورهای تولید و تجارت در زمینه استخدام پیشگام خواهند بود.
عتیق الله نصرت رئیس اتاق تجارت و صنایع افغانستان، با اشاره به گزارش سروی اخیر گفت: “در سال ۱۳۹۳بزرگترین چالش در برابر تشبثات کشور ناامنی بوده است؛ حدود ۸۰٪ شرکت ها به این باوراند که وضعیت امنیتی در جریان سال گذشته بدتر شده یا تغییری نکرده است”.
وی افزود: “کمبود زیربناها دومین مانع دربرابر رشد کار و بار است. بیشتر از ۷۷٪ شرکت های سروی شده از نداشتن دسترسی مناسب به زیر بناها بالخصوص از کمبود برق شکایت کرده اند. پروسیجر غیرشفاف، مداخلات سیاسی، رشوه ستانی و ضمانت های بسیار سنگین بانکی مشکلات اصلی در داوطلبی های عمومی می باشد”.
وی همچنان علاوه کرد که یکی از اهداف اتاق تجارت و صنایع افغانستان، شناسایی مشکلات فرا روی سکتور خصوصی افغانستان و طرح راه حل ها برای مشکلات موجوده می باشد.
وی همچنان خاطر نشان ساخت که وعده های حکومت وحدت ملی منجر به افزایش خوشبینی ها در میان سکتور خصوصی شده است.

انتهای پیام/

۳۱۳ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*