کارگران صنعت نفت آمریکا، بزرگترین اعتصاب کارگری را براه می‌اندازند

به دنبال شکست مذاکرات اتحادیه‌های کارگری آمریکا برای تغییر در میزان حقوق و بهبود شرایط کاری،‌ کارگران شرکت‌های نفتی بزرگترین اعتصاب کارگری از سال ۱۹۸۰ را براه می‌اندازند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال اختلافات بر سر میزان دستمزد، ‌کارگران شرکت‌های نفتی در آمریکا اقدام به برگزاری بزرگترین اعتصاب کارگری در این کشور از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون را به راه می‌اندازند.

«لئو جرالد» رئیس اتحادیه کارگران فولاد آمریکا اعلام کرد که مذاکرات درباره تغییر میزان دستمزدها و شرایط کاری کارگران شرکتهای نفتی شکست خورد که در نتیجه‌ چاره‌ و انتخابی برای اتحادیه به جز اعلام توقف کار و اعتصاب باقی نماند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، به دنبال اعلام شکست مذاکرات،‌ اتحادیه کارگران فولاد آمریکا از راه‌اندازی بزرگترین اعتصاب کارگری از سال ۱۹۸۰ تاکنون در آمریکا خبر داد.

«تام کانوی» معاون رئیس اتحادیه کارگران فولاد آمریکا هم در این زمینه گفت: «این صنعت(صنعت نفت) سرمایه‌دارترین صنایع در جهان است و قادر به ایجاد تغییراتی که ما خواهان آن بوده‌ایم، هست. مشکل آن است که شرکت‌های نفتی بسیار حریص بوده و تغییرات مثبتی در فضای کاری ایجاد نمی‌کنند و آنها تولید و سود را بر سلامتی و امنیت کارگران ترجیح می‌دهند».

در همین ارتباط،‌ شرکت نفتی «رویال داچ شل» که یکی از شرکتهای فعال در آمریکا است با ابراز نگرانی از اعتصاب کارگران شرکتهای نفتی، اعلام کرد که «امیدوار است مذاکرات هر چه زودتر ازسرگرفته شود».

در اتحادیه کارگران فولاد آمریکا کارگران بیش از ۲۰۰ پالایشگاه، ترمینال، خطوط لوله و نیروگاه‌های شیمیایی عضویت دارند و نمایندگان آنها از ۲۱ ژانویه در حال گفتگو درباره تغییر شرایط و مفاد قرارداد بوده‌اند که از جمله آنها، بهبود شرایط تحت پوشش قرار دادن بیمه‌های درمانی، ‌دو برابر کردن حقوق سالیانه و کاهش استفاده از کارگران غیر عضو (در اتحادیه) است.

انتهای پیام/

۴۵۴ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*