۵ كشور عضو ناتو از ادامه همكاري هايشان با حكومت افغانستان اطمينان دادند

سفیران کشورهای آمریکا، بريتانيا، ایتالیا، ترکیه و آلمان در چوکات ناتو که به ولایت هرات سفر نمودند، اعلام کردند که  کشورهای شان به تعهدات خود مبنی بر حمایت از دولت و مردم افغانستان ادامه خواهند داد.
به نقل از کلید ، این هیات که متشکل از نمایندگان بلند رتبه کشورهای ناتو می باشد، روز گذشته در دیدار با مقامات محلی و نظامی هرات هدف از سفر خود را بررسی پیشرفت های ولایات زون غرب و اعلام تعهد مجدد جامعه جهانی مبنی بر کمک به پیشرفت افغانستان اعلام کرد.
جنرال تاج محمد جاهد، قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر می گوید: در این نشست از مقامات ناتو خواستند تا در عرصه آموزش و تجهیزات جنگی، نیروهای امنیتی افغان را حمایت نمایند.
تهیه تجهیزات، طیارات جنگی و اکمالاتی، کمک به تعلیم و تربیه ارگان های کشفی و استخباراتی و بلندبردن ظرفیت از جمله پیشنهادات مقامات قول اردوی ۲۰۷ ظفر در حوزه غرب کشور عنوان شده است.
گفته می شود در این نشست، سفیران کشورهای ناتو از حمایت جامعه جهانی از دولت و نیروهای امنیتی افغان اطمینان داده و تاکید کردند که جامعه جهانی به حمایت خود از دولت و نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهند.
آنان می گویند کشورهای ناتو در زمینه ظرفیت سازی نیروهای امنیتی افغان، بهبود حکومت داری و بازسازی، همکار دولت افغانستان خواهند بود.

انتهای پیام /

۳۷۰ مجموع بازدید ۱ بازدیدهای امروز

کمنت های فیس بوک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*